Dynamiczna Wymiana Oleju

Automatyczna skrzynia biegów to skomplikowany podzespół, dlatego większość producentów takich przekładni zaleca regularną wymianę oleju. Najpopularniejsza w większości warsztatów jest tzw. statyczna metoda wymiany oleju, jednak nie jest to rozwiązanie optymalne. Dynamiczna wymiana oleju w większym stopniu usuwa zanieczyszczenia i opiłki, tym samym przedłużając żywotność skrzyń. Jednak na czym polega różnica?

Statyczna i dynamiczna wymiana oleju - Różnice

Statyczna wymiana oleju polega na spuszczeniu zużytego oleju i wlaniu w jego miejsce nowego. Niestety po takiej operacji w układzie hydraulicznym skrzyni wciąż pozostaje nawet połowa starej cieczy. Olej znajdujący się w wewnętrznych kanałach czy  przekładni hydrokinetycznej, nie wycieknie grawitacyjnie po odkręceniu korka spustowego.Skutkuje to wymianą jedynie części zużytego oleju. Wraz z jego pozostałościami na skrzyni nadal znajduje się sporo zanieczyszczeń.

Do wykonania dynamicznej wymiany oleju używa się specjalnej maszyny, która odsysa zużyty płyn, jednocześnie wtłaczając do układu smarowania nowy. Pozwala to na wymianę całej objętości oleju, a także wypłukanie wnętrza skrzyni za pomocą detergentu z opiłków, nagarów i zanieczyszczeń.

Dynamiczna Wymiana Oleju Toruń

Zadzwoń i umów wizytę już dziś

Dynamiczna Wymiana Oleju Toruń

Dynamiczna Wymiana Oleju - cena

Stosując tradycyjną metodę wymiany oleju nie jesteśmy w stanie wymienić całej objętości zużytego oleju wraz z zawartymi w nim zanieczyszczeniami. Oznacza to nieco wyższy koszt zakupu oleju, gdyż wymieniana jest cała jego objętość. Również koszt robocizny może być nieznacznie wyższy w przypadku, z uwagi na konieczność wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Cena dynamicznej wymiany oleju jest nieco wyższa niż w przypadku standardowej usługi, jednak zdecydowanie warto ponieść ten koszt. Dopiero całkowicie nowy olej znacząco przedłuża żywotność skrzyni, dzięki czemu ograniczamy ryzyko  kosztownych napraw w przyszłości, co może prowadzić do oszczędności rzędu kilku, kilkunastu, lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.